Odlewnia Żeliwa i Metali Nieżelaznych „SPOMEL” S.P.
Grafika Oczyszczanie odlewów

Oczyszczanie odlewów

Odlewy w zależności od założonej technologii są śrutowane lub bębnowane oraz poddawane obróbce wykańczającej na szlifierkach stacjonarnych, lub z wykorzystaniem elektronarzędzi.

 

Realizujemy kompleksowe usługi obejmujące: projektowanie odlewu, wykonanie oprzyrządowania odlewniczego, obróbkę mechaniczną i malowanie (również w kooperacji z wyspecjalizowanymi kooperantami), pakowanie (zgodnie z ustaloną specyfikacją) oraz dostawę.

Firma specjalizuje się w produkcji odlewów o ciężarze 0,5÷50 kg, z żeliwa w gatunkach:

Specyfikacja

Oznaczenie materiału

PN-EN 1561

EN-GJL-150

EN-GJL-200

ISO 185

Grade 150

Grade 200

DIN 1691

GG 15

GG 20

PN-K-88151

P10

Kodex UIC 832V

TL/TS0150

P15

P30

Odlewy produkujemy pod nadzorem procedur ustanowionych w ramach certyfikowanego systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001, a cykl produkcyjny przebiega w poszanowaniu standardów BHP oraz zasad ochrony środowiska wykorzystujących najlepszą dostępną technikę. Stale współpracujemy z branżowymi instytutami naukowymi i uczelniami w celu doskonalenia procesów i wyrobów.

Zobacz również

Techniczne przygotowanie produkcji

Opracowanie założeń technologii wykonania odlewów, wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej oprzyrządowania odlewniczego.

Topienie

Wytapianie żeliwa odbywa się na przemian w dwóch piecach szybowych (żeliwiakach) z ciągłym spustem o wydajności do 6 Mg/godz.

Formowanie

Formy odlewnicze są wykonywane w technologii formowania na wilgotno z wykorzystaniem syntetycznej masy bentonitowej.

Rdzenie

Produkcja rdzeni odbywa się w technologii gorącej rdzennicy (hot-box) z wykorzystaniem strzelarek i nadmuchiwarek oraz w technologii CO2.

Obróbka mechaniczna

W zależności od potrzeb Klientów możemy oferować odlewy z obróbką mechaniczną, którą wykonujemy z wykorzystaniem naszego parku maszynowego lub we współpracy z naszymi...

Malowanie odlewów

Zgodnie z wymaganiami Klientów dostarczamy odlewy gruntowane, malowane farbą nawierzchniową, farbą bitumiczną lub proszkowo (w kooperacji).

Przejdź do góry strony